3D
Zaprojektuj sam
DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
698-410-600
KUPUJ BEZ OBAW
14 dni na zwrot
sklep@nagaba.pl
odpisujemy od 8:00 - 16:00
Pakujemy ECO
Dbamy o środowisko
4 min na przeczytanie
1 komentarzy

Buty trekkingowe na co dzień

Buty trekkingowe cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród podróżników i osób poruszających się w terenie. Ze względu na to, że bardzo dobrze sprawdzają się w mieście, jednocześnie zachwycając swoją stylistyką, są chętnie noszone również na co dzień. 

Geneza butów trekkingowych

Słowo “trekking” nawiązuje do terminu “trek”, który odnosi się do wędrówek ludu Burów w Afryce w XVII oraz XVIII w. Obuwie tego typu powstało zatem z myślą o zapewnieniu komfortu podczas długotrwałego chodzenia. Pierwotnie jego celem było, przede wszystkim, ułatwienie poruszania się w trudnym terenie oraz ochrona przed skręceniem kostki i innymi urazami. Ze względu na to, że wyróżniamy np. trekking górski, miejski oraz wiele innych, przez lata powstały różne odmian butów tego typu.

Buty trekkingowe obecnie

Ludzie docenili je nie tylko ze względu na to, że są praktyczne, ale także za ich wygląd. Właśnie dlatego obecnie nie każde obuwie tego typu musi być przeznaczone do poruszania się w trudnym terenie. Dynamicznie rozwija się również grupa butów trekkingowych, które są wybierane przez osoby poruszające się głównie w terenach miejskich. Obuwie tego typu zachwyca swoją stylistyką, a do tego jest bardzo wygodne, dzięki czemu świetnie sprawdza się podczas dłuższych spacerów lub w trakcie przemierzania łatwiejszych szlaków.

Czym charakteryzuje się obuwie trekkingowe?

Wśród butów tego typu możemy znaleźć modele wysokie, sięgające ponad kostkę, jak i niższe. Niezależnie od tego, na jaki typ butów się zdecydujemy, mają one być przede wszystkim wygodne i zapewniać nam komfort podczas długich spacerów.

Szeroki wybór dostępnych modeli

Duża różnorodność obuwia tego typu, jaką znajdziemy w ofercie firmy Nagaba, jest dowodem na to, jak zróżnicowane modele należą do tej grupy. Zależnie od swoich upodobań oraz potrzeb, można zdecydować się na buty wysokie, sięgające ponad kostkę, jak i niskie. Oba rodzaje mają swoje zalety oraz grupy zwolenników.

Różnorodny design sprawia, że model dla siebie mogą znaleźć zarówno osoby poszukujące obuwia charakteryzującego się nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym designem. Wyboru dodatkowo dopełnia szeroka gama dostępnych kolorów. Można znaleźć np. buty zielne, pomarańczowe, niebieskie czy brązowe. W ten sposób każdy jest w stanie, bez problemu, znaleźć obuwie wpasowujące się w jego indywidualny gust. W ofercie znajduje się także szeroki wybór butów damskich, jak i męskich.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wszystkie buty trekkingowe, znajdujące się w asortymencie, są ręcznie robione i wykonane z wysokiej jakości naturalnych skór. Zastosowanie takiego materiału przekłada się oczywiście na wygodę, komfort oraz higienę podczas ich noszenia. Jak powszechnie wiadomo, ten naturalny materiał bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu stopy, co sprawia, że bardzo rzadko powoduje otarcia. Ponadto naturalna skóra “oddycha”, czyli zapewnia cyrkulację powietrza, co przekłada się na zwiększenie komfortu podczas ich noszenia.

Dla kogo buty trekkingowe Nagaba?

Buty trekkingowe już nie tylko na piesze wycieczki. Zaletą oferowanego obuwia jest jego uniwersalność, która sprawia, że jest w stanie sprostać zróżnicowanym potrzebom. Doskonale sprawdzi się podczas codziennego noszenia. Styl trekkingowy na stałe trafił do współczesnej mody, dlatego wiele osób wybiera tego typu obuwie do noszenia na co dzień. Świetnie się ono sprawdza zarówno podczas noszenia do pracy, szkoły lub w trakcie nieformalnych wyjść towarzyskich. Dzięki temu, że jest bardzo wygodne, zapewnia stopom maksimum komfortu podczas całodziennego noszenia.

Może być noszone również podczas pieszych wędrówek. Mając je na stopach wiemy, że będzie nam wygodnie nawet podczas długich spacerów. Warto zabrać je ze sobą na wycieczkę rodzinną lub mniej wymagające szlaki np. w często uczęszczane przez turystów w Bieszczadach i Tatrach. Do tego celu przeznaczone są głównie modele z wysoką cholewką, jednak niższe również poradzą sobie w trudnych warunkach. Dzięki temu, że oferowane obuwie jest dostępne w wielu rozmiarach, w naszej ofercie można znaleźć modele dla całej rodziny.

 

Marek
2021-11-14
Nie wierzę, że tutaj trafiłem :) Od lat — kupuję jeden model buta (ten czerwony, który się tutaj kręci). To był pierwszy but \'uniwersalny\' (czyli i do pracy, po mieście i do lasu), a poza tym pierwszy but, w którym w lecie - nie poci się stopa! (nawet podczas siedzenia w biurze), a w zimie nie marznie (oczywiście, mówimy o tych ostatnich, lekkich zimach). Jest jeszcze jeden, ważny dla mnie, argument dla którego te buty to dla mnie buty idealne - \"niespiczasty\" kształ przodu buta! Nie ten groteksowy czubek jak w damskich szpilakch tylko ładny, elegancki łuk, odwzorowujący naturalny kształ stopy!
A drugi ważny element, którego istotność odkryłem jeżdżąc samochodem w butach sportowych... i okazało się, że ta odstająca pięta (podeszwy) poza obrys pięty rzeczywistej... groziła zablokowaniem buta przy wciskaniu pedałów samochodu!
A w tych butach, ta zaokrąglona na pięte podeswa pozwala na płynne unoszenie i opadanie stopy przy wciskaiu pedłów samochodu!

I pamiętam gdy pierwszy raz kupłem te buty i okazało się, że są idealne. Spanikowałem. Spanikowałem, bo jakąś chorą tradycją tej \'syfilizacji\' jest to, że gdy jest jakiś produkt, który mi się podoba, zużyję go... to za kilka lat już nie mogę kupić drugiego takiego samego! Przepadł! Było coś co nie miało wad, a mimo to w czyiś głowach, działa chora presja, że trzeba robić ciągle coś nowego - ale o zgrozo - porzucając to co było dobre!
Więc kupiłem od razu 3 pary :D Żeby mieć na lata :D Pamiętam, że gdy kupowałem te pierwsze .... chyba jeszcze nie było tego logo NGB na języku.
Mijają lata, a te buty... ciągle są w sprzedaży! SZACUNEK!
I ostatnio kupiłem sobie właśnie takie czerwone jak te kręcące się na stronie.

Jedyna \"wada\" to ciężar tych butów. Ciężar tej grubej podeszwy. To nie są buty do szybkiego zerwania się do sprintu za odjeżdżającym z przystanku autobusem :) Szczególnie, gdy ma się stopę w rozmiarze 44, to np. rzucając w kogoś takim butem w głowę - można go znokautować ;)

Dodaj komentarz
Komentarz:
Podpis:
E-mail: