DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
698-410-600
KUPUJ BEZ OBAW
14 dni na zwrot
sklep@nagaba.pl
odpisujemy od 8:00 - 16:00
Pakujemy ECO
Dbamy o środowisko
4 min na przeczytanie

Buty wegańskie - co to ?

Chcąc wyjść naprzeciw potrzebom zróżnicowanych klientów, należy podążać z duchem czasu i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb różnych grup społecznych. W polskiej firmie Nagaba doskonale to rozumiemy. Wiele osób bardzo ceni sobie dbanie o przyrodę oraz dobro zwierząt. Jest to dla nich nie tylko kwestia żywieniowa, ponieważ bardzo często rezygnują ze wszystkich produktów odzwierzęcych np. ubrań, kosmetyków czy również obuwia. Właśnie dla takich osób powstały buty wegańskie.

 

Jakie materiały wykorzystuje się do produkcji obuwia wegańskiego ?

Jego konstrukcja wykonana może być z różnorodnych materiałów, głównie sztucznych lub pochodzenia roślinnego. Pochodzenia zwierzęcego nie mogą być nie tylko materiały, ale także wykorzystane kleje oraz inne wykorzystywane substancje.

Tego typu obuwie nie zawiera w sobie żadnych substancji odzwierzęcych. Dzięki temu jest chętnie wybierane przez osoby, dla których troska o los zwierząt jest sposobem życia. Decydując się na nie, mają pewność, że podczas ich produkcji nie ucierpiała żadna istota żywa.

 

Wiele osób zastanawia się, czy sztuczny odpowiednik skóry również będzie praktyczny ?

Buty skóropodobne pozwalają stopie oddychać, są bardzo delikatne w dotyku oraz lekkie, a do tego trwałe i odporne nawet na działanie wielu substancji chemicznych. Właśnie dlatego cieszą się coraz większą popularnością.

Sztuczna skóra – co to jest ?

Słowo “syntetyczny” wywołuje w wielu osobach negatywne skojarzenia. Na szczęście nie w tym przypadku. Z czego wykonany jest ten materiał? Skóra wegańska to materiał skóropodobny powstający w zaciszu laboratoriów wyspecjalizowanych, europejskich firm. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii powstaje najwyższej jakości produkt dedykowany osobom dbającym o środowisko.

Wegańskie obuwie nie odbiega od swoich tradycyjnych odpowiedników również pod względem estetyki. Wizualnie prezentuje się równie dobrze i również jest dostępne w licznych, atrakcyjnych krojach do wyboru. Dzięki temu nawet najbardziej wymagające osoby, troszczące się o przyrodę oraz zwierzęta, z łatwością znajdą obuwie dla siebie.

 

Wierzchy obuwia:
Materiał bardzo lekki, elastyczny i wytrzymały. Jest wodoodporny i oddychający. Wiernie odtwarza skórę. Zarówno pod względem wizualnym jak i technicznym. Bazą materiału jest mikrofibra pokryta warstwą poliuretanu, podawanego pod ciśnieniem. Dzięki takiej bazie jest antybakteryjny, przyjazny dla środowiska. Certykat OEKOTEX zaświadcza, że materiał przeszedł najbardziej rygorystyczne kontrole, może zostać uznany za ekologiczny i wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia. Mikrofibra wytrzymuje temperatury do 60 °C bez zmiany jej właściwości technicznych. Materiał ma szerokie zastosowanie, również jako tkanina techniczna wykorzystywana w wielu branżach. Gwarantuje zgodność z wymaganiami zawartymi w normach EN obuwie robocze i ochronne. Posiada również certyfikat REACH- dotyczące rejestracji, oceny, autoryzacji i ograniczeń chemikaliów. Odporny na uszkodzenia mechaniczne.
Rodzaje:

Grain Vege: materiał przypominający skórę o charakterystycznym "ziarnistym" deseniu. Przyjemny w dotyku, licowy chwyt.

Nubuk Vegan: mikrofibra i powłoką PU imitująca wyglądem skórę nubukową. Cechuje się delikatnym "meszkiem"

Lico Vege: materiał o wyglądzie typowej skóry licowej. Lekko matowe wykończenie powierzchni ładnie odbija światło. Dzięki podwyższonej grubości (2.0) można stosować do obuwia bez podszewek.  Pasuje na cholewki wysokie i niskie. Jest lekko sztywny. Doskonale sprawdza się  w obuwiu typu "Glan"

 

Podszewki:

Materiał wykonany w 100% z mikrofibry. Ma doskonałe właściwości fizyczne, świetnie nadaje się na podszewki obuwia. Wchłanialność ma 8 razy większą od swojej masy w wodzie. Zapewnia maksymalny komfort i całkowite suszenie. Pot nie gromadzi się we wnętrzu obuwia, materiał sprzyja parowaniu, dzięki czemu stopa jest zawsze sucha. Antybakteryjny, hydrofilowy i antyalergiczny.

Materiał wykonany jest z poliestru, a dzięki temu nie powoduje żadnych szkód w środowisku i można go bez problemu poddać recyklingowi. Certyfikat OEKOTEX zaświadcza, że materiał przeszedł najbardziej rygorystyczne kontrole, może zostać uznany za ekologiczny i wolny od substancji szkodliwych dla zdrowia.

Parametry techniczne:

1. absorpcja - desorpcja = całkowita suchość wewnątrz obuwia;

2. wysoka odporność na ścieranie i rozrywanie;

3. nie zawiera chromu VI;

4. wytwarzany w sposób ekologiczny. System produkcyjny wolny od CO2;

5. posiada atest Oeko-Tex - materiał wolny od czynników szkodliwych;

6. odporny na wysokie temperatury;

7. nie farbuje - dzięki temu można stosować jako podszewki w wielu intensywnych kolorach;

 

 

Charakterystyczna dla naszego obuwia jest podszewka w kolorze zielonym.

Materiały wykorzystywane na cholewki obuwia NagabaVegan spełniają najsurowsze wymagania na poziomie europejskim w zakresie substancji szkodliwych dla zdrowia i środowiska. Wszystkie posiadają certyfikaty Vegan Textiles.

 

Podeszwy:

W większości modeli obuwia NagabaVegan zastosowano podeszwę wykonaną z termokauczuku TR (kauczuk syntetyczny). Materiał nadaje się na każdą powierzchnię i na każde warunki pogodowe. Podeszwy są elastyczne i bardzo wytrzymałe. Kolejny materiał to EVA czyli spieniony kopolimer etylenu i octanu vinylu. Materiał bardzo lekki, odporny na ścieranie. Nie jest jednak tak doskonałym izolatorem jak TR. Stosowany najczęściej do obuwia wiosennego i letniego.

Coraz szerzej stosowane są również podeszwy z recyklingowanego TR. W wyglądzie mają charakterystyczne wielobarwne drobinki. Podeszwy nadają się na każdą powierzchnię. Posiadają cerytfikat: Certyfikat: GRS 2020-146 GLOBALNY STANDARD RECYKLINGU

 

Podpodeszwa/ podsuwka:

Materiał wykonany z celulozy. W zależności od rodzaju w różnym stopniu recyklingowany. Stosowany jako element kształtujący i usztywniający konstrukcję obuwia.

 

Opakowanie:

Obuwie zapakowane jest w opakowanie kartonowe wytworzone z makulatury. W konstrukcji pudełek nie stosuje się kleju.

 

Wegańskie obuwie nie odbiega od swoich tradycyjnych odpowiedników również pod względem estetyki. Wizualnie prezentuje się równie dobrze i jest dostępne w licznych, atrakcyjnych krojach do wyboru. Dzięki temu nawet najbardziej wymagające osoby, troszczące się o przyrodę oraz zwierzęta, z łatwością znajdą obuwie dla siebie. Modele są Cool designed

 

Jakie buty można znaleźć w wersji wegańskiej ?

Dzięki temu, że technologia ich produkcji jest bardzo uniwersalna, istnieje możliwość stworzenia różnorodnych modeli. Właśnie dlatego na rynku dostępne są zarówno sandały, półbuty czy glany wykonane z materiałów ekologicznych. Wszystkie prezentowane modele posiadają certyfikat- Certified by Vegan Action.

 

Czemu warto zdecydować się na buty wegańskie ?

Chociaż dla wielu osób największą zaletą produktów tego typu jest fakt, że na żadnym etapie procesu produkcyjnego nie ucierpiało zwierzę, warto docenić także ich pozostałe zalety. Buty dla wegan są praktyczne i świetnie się prezentują, dlatego rezygnując ze skór nie musimy rezygnować z pięknego wyglądu. Są także lekkie i komfortowe, dzięki czemu zapewnia nam wygodę podczas noszenia.

 

Dodaj komentarz
Komentarz:
Podpis:
E-mail: