DZIAŁ OBSŁUGI KLIENTA
698-410-600
KUPUJ BEZ OBAW
14 dni na zwrot
sklep@nagaba.pl
odpisujemy od 8:00 - 16:00
Pakujemy ECO
Dbamy o środowisko
Wojna psychologiczna rozpoczęta. Polacy znowu chcą zadziwić świat

Do rozpoczęcia sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich coraz mniej czasu. Ten zostanie zainaugurowany w Niżnym Tagile w dniach 19-21 listopada. Polacy, podobnie jak to miało miejsce kilka lat temu z butami Nagaby, i tym razem postanowili wprowadzić sporo zamieszania do świata skoków.
Od kilku tygodni słychać było o testach naszych zawodników nowych rozwiązań technicznych. Wszystko owiane było wielką tajemnicą. Wszelkie komentarze było dość lakoniczne.

Tymczasem od początku tego tygodnia jesteśmy bombardowani informacjami o nowince technicznej Polaków. Kiedy na zgrupowaniu Biało-Czerwonych na Wielkie Krokwi stawiła się ekipa TVP Sport, trener Grzegorz Sobczyk, asystent Michala Doleżala, prosił o to, by tylko nie robić zbliżeń na wiązania. Jedno zdanie i właściwie wszystko już wiadomo.

Tomasz Kalemba 2021-11-09
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Wyścig zbrojeń w skokach narciarskich. Wyjątkowa prośba od polskiego sztabu

Reporterzy Telewizji Polskiej wybrali się na zgrupowanie polskich skoczków do Zakopanego. Tam sztab miał do nich wyjątkową prośbę.
- Panowie, ale umawiamy się: możecie wejść wszędzie, zapraszamy, tylko nie pokazujcie później publicznie obrazków z detalami sprzętu. To nasza prośba, uszanujcie ją. Takie rzeczy mogą obejrzeć w innych ekipach i sprawdzić, jak mamy zagięte bolce od wiązań, jakie buty, wszystko. W porządku? - taką prośbę wystosował Grzegorz Sobczyk, cytowany przez sport.tvp.pl.
Sobczyk przyznał, że polski sztab również ma ludzi od tego, aby śledzić i doglądać nowinek technicznych u rywali.

PS 2021-11-08
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Ten niuans mógł pomóc Piotrowi Żyle! Nikt nie ma takich butów

Piotr Żyła został mistrzem świata. Polak został najstarszym mistrzem w historii, a w Oberstdorfie doszło do wielkiej przemiany naszego skoczka, który w treningach nie imponował. Mówi o tym Maciej Maciusiak, który był gościem programu "W Punkt K". Niuansem, który mógł pomóc Żyle w momencie oddania świetnych technicznie prób, mogą być również specjalne buty, którymi dysponuje Polak.

Piotr Żyła zdobył złoty medal w konkursie na normalnej skoczni podczas MŚ w Oberstdorfie. Polak skoczył 105 i 102,5 metra, wyprzedził Karla Geigera i Anze Laniska. Gościem programu w "W Punkt K" na Sport.pl był trener Maciej Maciusiak, asystent Michala Doleżala.

Piotr Majchrzak 2021-02-27
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Polski producent butów pomógł polskiemu skoczkowi. Natychmiastowa reakcja!

Podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni doszło do specjalnej akcji ratunkowej w sztabie polskich skoczków. Andrzejowi Stękale popsuł się prawy but i trzeba było szybko sprowadzić z Polski nową parę. - Zadziałaliśmy bardzo szybko, wieczorem już je szykowaliśmy. Była sieć telefonów, a w poniedziałek rano przyjechała do nas osoba z PZN i buty jechały już do Austrii - mówi Sport.pl Ewa Nagaba, właścicielka firmy produkującej buty dla polskich skoczków.

W skokach Andrzeja Stękały od konkursu w Innsbrucku można było zaobserwować nietypową zmianę - niemalże pionową pozycję w locie. Wcześniej potrafił wyraźniej kłaść się na narty i świetnie ...

Jakub Balcerski, Piotr Majchrzak 2021-01-05
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Buty Nagaby już nie na wyłączność, będą dostępne dla rywali. PZN się zgodził.

Koniec sprzętu na wyłączność. Buty firmy Nagaba, którymi polscy skoczkowie straszyli rywali przed startem minionego sezonu, zaczęli nosić zawodnicy z zagranicy. – Już nie mamy z tym problemu – słyszymy w PZN. – Komercjalizacja to jedyna droga, żeby przetrwać i się rozwinąć. Nasi zawsze będą na pierwszym miejscu – obiecuje Ewa Nagaba, właścicielka firmy, z którą dotąd jedyny kontakt mogli mieć skoczkowie Michala Dolezala.

O butach Nagaba, którymi Polski Związek Narciarski pochwalił się światu przed startem sezonu 2019/20, Adam Małysz mówił: rewolucja. Piotr Żyła (pół żartem, pół serio) przekonywał, że ekskluzywny sprzęt już daje mu...

Michał Chmielewski 2020-12-19
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Skoczkowie martwią się o producenta ich butów

Polscy skoczkowie pomagają firmie, która szyje dla nich buty na wyłączność. Nagaba przez epidemię znalazła się w trudnej sytuacji.

- Polscy skoczkowie wrócili do treningów na skoczni. Rozpoczynają się też przygotowania sprzętu na nowy sezon i szukanie nowinek technologicznych
- Jednym z ważniejszych elementów wyposażenia kadry są buty firmy Nagaba, która w ubiegłym roku wypuściła swoje pierwsze modele obuwia do skoków narciarskich. Polacy korzystają z nich na wyłączność
- Nagaba, która na co dzień szyje buty cywilne, niestety przez pandemię koronawirusa ma kłopoty - zresztą podobnie jak cała branża obuwnicza. W PZN martwią się o przyszłość projektu. Ten jednak, słyszymy, jest niezagrożony

 

Michał Chmielewski 2020-05-27
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Świat zachwycił się żartem Piotra Żyły. Sprawdzamy jakość nowej broni polskich skoczków

Kibice i eksperci przez ostatni miesiąc mówili o nowych białych butach polskich skoczków, a żarty Piotra Żyły o tym, że mogą dać nam nawet dodatkowe 7-8 metrów niektórzy potraktowali za pewnik. Prawda jest jednak taka, że buty ani nie dadzą nam dodatkowych ośmiu metrów, ani nawet pięciu. Właściwie to nie będą też tylko białe. Dadzą nam jednak coś zupełnie innego. Coś, o czym rywale mogą tylko marzyć, czyli komfort i spokój. Tyle i aż tyle. Na razie też zupełnie za darmo.

Polscy skoczkowie w ostatnich letnich konkursach pokazali nie tylko świetną formę, ale wśród rywali furorę  zrobiły nasze nowe buty, których teraz zazdrości nam cały świat. Narosło wokół nich sporo legend, dlatego trzeba uporządkować fakty i odpowiedzieć na pytanie...

Piotr Majchrzak 2019-11-26
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Kolorowy zawrót głowy, Stoch zaapelował w sprawie butów.

Mówi się o tym, że czas na testowanie sprzętu dla skoczków jest w przerwie między sezonami. Tymczasem w Wiśle, gdzie odbywa się inauguracja Pucharu Świata, mamy kolorowy zawrót głowy.

- W Wiśle, przy okazji Pucharu Świata w skokach narciarskich, jest na wojskowym poligonie. Odbywają się wielkie manewry
- Skoczkowie testują sprzęt na potęgę, a przewodzą w tym Polacy. Kombinezony i buty tylko fruwają w powietrzu
- Kamil Stoch zaapelował jednak, by zostawić już tematów butów, który chyba wymknął się nieco spod kontroli

Tomasz Kalemba 2019-11-23
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Polska firma wykonuje buty dla skoczków. Adam Małysz przełamał monopol Niemców.

Większość polskich skoczków korzystać będzie w tym sezonie z butów firmy Nagaba. Mają one dać zawodnikom przewagę nad rywalami. Po trzech latach poszukiwań Adamowi Małyszowi udało się przełamać monopol Niemców.

Do niedawna za wykonywaniem butów dla skoczków narciarskich stała niemiecka firma Rass. Współpraca z nią układała się różnie. Co prawda nie można było mieć zastrzeżeń do jakości obuwia, to jednak problemem był czas oczekiwania na realizację zamówień czy brak możliwości szybkiej reakcji w razie wady. Dlatego Adam Małysz poszukiwał polskiej firmy, która zajmie się produkcją butów dla naszych reprezentantów.

Łukasz Witczyk 2019-11-22
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Skoki. Rywale pytali o nowość u polskich skoczków. Mogli tylko popatrzeć!

Buty dla zawodników produkowane przez polską firmę to najgorętszy temat w polskich skokach przed startem sezonu. Chwali je trener Michal Doleżal. I w rozmowie z WP SportoweFakty potwierdza, że temat wzbudził zainteresowanie u naszych... przeciwników.

Dawid Góra, WP SportoweFakty: Większy stres jest przed pierwszym sezonem w roli trenera polskiej kadry czy wtedy, kiedy błyskawicznie trzeba załatwić ubranie dla Angeliny Jolie? [Czech pracował kiedyś jako pomocnik podczas kręcenia hollywoodzkiej produkcji - przyp. red.]
Michal Doleżal: Zdecydowanie teraz. To jest inna odpowiedzialność. Człowiek musi sobie poradzić ze sporymi nerwami.

Dawid Góra 2019-11-19
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Nasze orły skaczą w polskich butach

Już za 5 dni wystartuje nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. "Cztery Pory Roku" postanowiły sprawdzić, w jakich butach nasi skoczkowie powalczą o najwyższe laury. Okazuje się bowiem, że specjalne egzemplarze powstają w Krapkowicach niedaleko Opola.

- Każdy z zawodników ma indywidualnie zrobione buty. To chyba jest kluczowym celem, aby dopasować je do każdego zawodnika, a nie seryjnie. Do tej pory trzeba było często czekać pół roku na buty, więc zdarzało się, że zawodnicy zamawiali wiele bytów. To jest duży plus dla nas, że mamy polską firmę i możemy zawsze na nią liczyć - mówi legenda skoków narciarskich i dyrektor w PZN Adam Małysz.

Polskie Radio Jedynka 2019-11-18
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Buty na wagę złota? Nasz mistrz świata jeszcze niezdecydowany. To jednak dopiero początek wielkiego projektu

Nowe buty są super. Dzięki nim można skakać około 7-8 metrów dalej na dużej skoczni. Na mamuciej jeszcze nie wiem, bo nie testowałem - dworował z dziennikarzy Piotr Żyła, który ostatni sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich zakończył na czwartej pozycji. - Daj mu Boże - mówił Kamil Stoch, komentując słowa wiślanina.

- O nowych butach polskich skoczków mówi od pewnego czasu cały świat skoków narciarskich. Wszyscy zdają sobie bowiem sprawę z tego, że to może być przełom w tej dyscyplinie sportu.
- Podstawową zaletą tego sprzętu jest to, że są robione indywidualnie dla każdego zawodnika. Dzięki nim skoczkowie czują ...

Tomasz Kalemba 2019-11-13
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Nowa broń polskich skoczków. To będzie zaskoczenie, zszokujemy świat.

Trzy lata. Tyle trwało szukanie firmy, która podjęłaby się produkcji butów dla polskich skoczków narciarskich. Stawka była duża, bo to pozwalało uniezależnić się od monopolisty, jakim jest niemiecka firma Rass. Adam Małysz, dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim, był jednak uparty. Osiągnął cel i dzięki temu Polacy wprowadzą nową jakość w skokach. Znowu zaczynamy "odjeżdżać" światu.

- Polacy powoli wyrastają na pierwszą siłę w produkcji sprzętu do skoków narciarskich. Mamy przecież swoje firmy zajmujące się produkcją kombinezonów. Teraz doszła ta produkująca buty
- I to właśnie buty mają być zaskoczeniem dla rywali w nowym sezonie. Trzy lata trwało znalezienie producenta, który podjąłby temat. Stanęło na małej i rodzinnej firmie Nagaba

Tomasz Kalemba 2019-11-06
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Nowa broń polskich skoczków. Dzięki temu będą latać dalej?

Za miesiąc rozpocznie się zimowy sezon w skokach narciarskich. Reprezentanci Polski będą mieli dodatkowy atut: znakomite buty do skoków przygotowane przez polską firmę obuwniczą Nagaba z Krapkowic.

Pomysł wyszedł od dyrektora sportowego PZN Adama Małysza (42 l.). Przyznał on, że przez 3 lata szukał w kraju wykonawcy, który podjąłby się wykonywania butów dla naszej kadry skoczków (dotychczas monopolistą na rynku jest niemiecka firma Rass). Znalazł w końcu na Opolszczyźnie, w Krapkowicach.  Najważniejsze cecha wytwarzanego tutaj obuwia dla Kamila Stocha i kadry jest dostosowanie butów do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kadrowiczów.

Grzegorz Momot / PAP 2019-10-28
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Cały świat zazdrości polskim skoczkom sprzętu. Rywale już o niego pytają

Polscy skoczkowie w ostatnich letnich konkursach pokazali nie tylko świetną formę, ale wśród rywali furorę wywołały nasze nowe buty, których teraz zazdrości nam cały świat - są dokładnie takie, jakich oczekują Polacy. Sprawdziliśmy, jak właściwie produkowana jest nowa technologiczna broń Polaków. Okazuje się, że firma Nagaba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a o polskie buty pytali już rywale Polaków. - Stosujemy specjalną skórę, którą nazywamy "wegańską" - mówi Sport.pl Ewa Nagaba, właścicielka firmy.

Piotr Majchrzak 2019-10-25
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Nowe buty Polaków przyniosły już ważny efekt. Rafał Kot: Wywołały zamieszanie u rywali

Adam Małysz w rozmowie z WP SportoweFakty zdradził, że Polacy będą skakać w nowych butach, produkowanych przez polską firmę Nagaba. Nowinka, której Biało-Czerwoni użyli w Klingenthal, już zdała egzamin.

- U nas taką nowością, bardzo odważną, jest wprowadzenie nowych butów skokowych, produkowanych przez polską firmę. W końcówce letniego sezonu, bardzo udanej dla polskich skoczków, nasi reprezentanci skakali już w tych nowych butach. Wyjątkiem był Dawid Kubacki, który jeszcze skakał w starych. Jak można było jednak spodziewać się, to wywołało zamieszanie u rywali, bo jesteśmy podglądani - podkreślił Rafał Kot dla WP SportoweFakty.

Szymon Łożyński 2019-10-12
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Polscy skoczkowie będą latać w butach zrobionych w Krapkowicach!

Adam Małysz wybrał firmę "Nagaba" z Krapkowic-Otmętu spośród wielu innych.

"Nagaba" to rodzinna firma obuwnicza, znana chyba przede wszystkim ze swoich kolorowych butów trekkingowych. Mieści się w Krapkowicach-Otmęcie, słynącego dawniej właśnie z zakładów obuwniczych "Otmęt". To jedno ze źródeł sukcesu "Nagaby", bo zatrudnia doświadczonych obuwników, którzy są zdolni odpowiedzieć na bardzo specyficzne wymagania klienta.

Adam Małysz, obecnie dyrektor reprezentacji Polski w skokach narciarskich, zadzwonił do Ewy Nagaby, współwłaścicielki (wraz z mężem Grzegorzem) firmy w sierpniu ub.r. Dwa dni później wybitny skoczek pojawił się w Otmęcie - ku zaskoczeniu właścicielki, która sądziła, że ktoś sobie z niej zażartował.

K/OCRG 2019-10-10
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Zaskoczą świat butami

Jest białe i spersonalizowane – polscy skoczkowie rozpoczną sezon w wyjątkowym obuwiu.

Za skoczkami cykl Letniego Grand Prix (wygrany przez Dawida Kubackiego), do rozpoczęcia Pucharu Świata w Wiśle zostało półtora miesiąca, ale świat skoków narciarskich huczy. Wszystko za sprawą Polaków. A w zasadzie nie samych zawodników, a butów, jakie kadra Michala Doležala szykuje na sezon. Testy trwają od dawna, ostatnio w nowym obuwiu skakał w Klingenthal Maciej Kot.

Od dawna wiadomo, że technologiczny wyścig nabrał ogromnego pędu, a każda nowinka techniczna budzi ogromne emocje. Tym razem Biało-Czerwoni zaskoczyli świat nowymi butami.

Kamil Wolnicki 2019-10-09
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Stoch, Żyła i Hula latają w ich butach - Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Dzień dobry, nazywam się Adam Małysz, chciałbym porozmawiać o butach dla naszych skoczków – usłyszała któregoś dnia w słuchawce Ewa Nagaba, która wraz z mężem prowadzi w krapkowickim Otmęcie firmę obuwniczą Nagaba. Myślała, że to żart. Dziś w butach tej firmy do sezonu przygotowuje się kadra polskich skoczków.

- To było w ubiegłym roku, bodaj w sierpniu – wspomina Ewa Nagaba. – Myślałam, że ktoś robi mi psikusa, choć w zasadzie głos w słuchawce brzmiał jak głos Adama Małysza. Ale dla pewności zaprosiłam gościa do nas. Pomyślałam, że jeśli to żart, to ten ktoś się nie zjawi i już…

OCRG 2019-10-08
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Tajna broń polskich skoczków. Udało się ją utrzymać w tajemnicy od lutego.

Polscy skoczkowie będą w nadchodzącym sezonie skakać w nowych butach. Te przygotowała firma Nagaba z Krapkowic. Współpracę z polskim producentem nawiązał Adam Małysz.

Nowinki technicznej od lat są ważnym elementem skoków narciarskich. Dzięki ulepszeniom sprzętu skoczkowie mogą skakać dalej i uzyskiwać przewagę nad rywalami. Tym tropem poszedł Polski Związek Narciarski, który nawiązał współpracę z polską firmą Nagaba z Krapkowic. Producent ten przygotował dla naszych zawodników specjalne buty, w których biało-czerwonimają startować w nadchodzącym sezonie.

DS 2019-10-08
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Nowe buty dla skoczków narciarskich powstają w Krapkowicach

Kadra polskich skoczków narciarskich startuje w nowych butach, które wyprodukowała firma Nagaba z Krapkowic. Obuwie powstawało pod okiem Adama Małysza. Pierwszy skakał w nich Stefan Hula już w sierpniu w czasie Pucharu Kontynentalnego. W Hinzenbach i Klingenthal białe buty z Krapkowic włożyli Jakub Wolny i Maciej Kot.

- Stworzyliśmy buty, które w dużej mierze są skórzane – mówi Ewa Brych-Nagaba, współwłaścicielką firmy. - Właśnie tym kierował się też pan Małysz. Szukał firmy, która produkuje obuwie skórzane. Są tam pewne materiały i elementy, których w powszechnym obuwiu się nie stosuje. Część materiałów oczywiście mamy polskich, natomiast część…

Agnieszka Pospiszyl 2019-10-07
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Sprzętowa nowinka polskich skoczków. Rywale nie dostaną tych butów

WHinzenbach i Klingenthal polscy skoczkowie pokazali nie tylko świetną formę, ale też sprzętową nowinkę. – Wywołaliśmy lekki szok. Nikt się raczej nie spodziewał, że nagle ktoś jest w stanie wyprodukować inne buty do skoków narciarskich. Sądzę, że takie próby były za granicą, ale nikomu się nie udawało – podkreśla Maciej Kot, który był jednym z testerów obuwia od opolskiej firmy Nagaba.

W skokach narciarskich od lat trwa technologiczny wyścig. Jak wysunąć się przed peleton? Adam Małysz już w lipcu zapowiadał bliższą współpracę z krajowymi producentami. Wówczas trwały już kolejne miesiące starań o nowe obuwie tylko dla Polaków. Firma Nagaba ma zagwarantować uniezależnienie od niemieckiego monopolisty - Rassa.

Mateusz Leleń 2019-10-07
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Są efekty. Nowe buty już pomagają polskim skoczkom.

Za technologiczne nowinki kadry skoczków odpowiada polska firma. - Zimą będziemy mieć ostateczną wersję butów. Najważniejsze, że już zaczynam widzieć efekty - przyznaje Adam Małysz.

Dyrektor koordynator w Polskim Związku Narciarskim twierdzi, że wszystko idzie w dobrym kierunku. - Rąbek tajemnicy uchyliliśmy podczas ostatnich zawodów. Część naszych zawodników wystartowała w prototypach. Zimą będziemy mieć już ostateczną wersję butów. Produkuje je polska firma Nagaba - tłumaczy Małysz.

Dawid Góra 2019-10-07
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Buty dla polskich skoczków narciarskich powstaną w Otmęcie. Adam Małysz nawiązał współpracę z firmą Nagaba.

Adam Małysz, dyrektor sportowy Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, nawiązał współpracę z lokalną firmą szyjącą obuwie. Zlecił produkcję butów dla polskich skoczków.

Pierwsze spotkanie w sprawie nowych butów dla reprezentacji w skokach narciarskich zorganizowano w lutym tego roku. Przyjazd Adama Małysza do Krapkowic był jednak objęty ścisłą tajemnicą

Były skoczek narciarski, a dziś dyrektor sportowy Reprezentacji Polski w skokach narciarskich, spotkał się wtedy w krapkowickim starostwie z przedstawicielami lokalnej firmy Nagaba.

Radosław Dimitrow 2019-10-07
CZYTAJ ARYTYKUŁ
Michał Doleżal - Nie naciskamy na skakanie w nowych butach

Michał Doleżal po dzisiejszym konkursie drużynowym w Wiśle był zadowolony z uzyskanego przez swoich zawodników podium, ale także realistycznie patrzył na to, co działo się w trakcie konkursu. Od Polaków lepsi byli Austriacy oraz Norwegowie, których trener naszej kadry uważa za skaczących dobrze na tym obiekcie. Jak inni na wieży trenerskiej dziwił się co do zgodności warunków na skoczni, z przelicznikami i bonifikatami za wiatr.  

Mateusz Król 2019-05-18
CZYTAJ ARYTYKUŁ